Ewolucja marketingu politycznego w percepcji wyborców

Łukasz Fojutowski , Karolina Churska-Nowak

Marketing is a young but rapidly growing area of ​​expertise in the management sciences. Was also used in other sciences, as evidenced by the emergence of political science at the crossroads of economic and political marketing.​The purpose of this paper is to demonstrate how political marketing is perceived by voters. The paper poses research questions and hypotheses with respect to the potential positive and negative consequences of the development of marketing-oriented politics. The empirical part confronts those assumptions with the reality. It presents the results of research into the perception of political marketing by university students in Poznan.
Author Łukasz Fojutowski (Wydział Zamiejscowy w Poznaniu)
Łukasz Fojutowski,,
- Wydział Zamiejscowy w Poznaniu
, Karolina Churska-Nowak (Wydział Zamiejscowy w Poznaniu)
Karolina Churska-Nowak,,
- Wydział Zamiejscowy w Poznaniu
Journal seriesŚrodkowoeuropejskie Studia Polityczne, ISSN 1731-7517, (B 14 pkt)
Issue year2012
Vol2/2012
Publication size in sheets0
Abstract in PolishMarketing jest młodym, ale dynamicznie rozwijającym się obszarem wiedzy w ramach nauk o zarządzaniu. Znalazł również zastosowanie w innych naukach, czego dowodem jest powstanie na styku nauk politycznych i ekonomicznych marketingu politycznego. ​Celem artykułu jest pokazanie, jak marketing polityczny jest postrzegany przez wyborców. Autorzy stawiają pytania i hipotezy badawcze w odniesieniu do potencjalnych pozytywnych i negatywnych skutków komercjalizacji polityki i rozwoju polityki zorientowanej marketingowo. W artykule prezentowane są wyniki badania empirycznego dotyczącego postrzegania marketingu politycznego przez studentów w Poznaniu.
KMBT25020130302131906.tif of 14-09-2015
893.21 KB
Dorobek Naukowy - Preview URLhttp://dn.swps.edu.pl/Podglad.aspx?WpisID=9974
Dorobek Naukowy - Approve URLhttp://dn.swps.edu.pl/Biuro/ZatwierdzanieWpisu.aspx?WpisID=9974