Priorytety w krztałceniu, rehabilitacji i wychowaniu dzieci z niepełnosprawnością fizyczną

Tadeusz Gałkowski

Abstract

 

Author Tadeusz Gałkowski (Wydział Psychologii)
Tadeusz Gałkowski,,
- Wydział Psychologii
Pages139-149
Publication size in sheets0
Book Kirenko Janusz (eds.): Zdrowa Szkoła - Zdrowy Uczeń. Między teorią a praktyką. Wybrane zagadnienia, 2010, WYDAWNICTWO NEUROCENTRUM w Lublinie
Abstract in PolishIstotny wpływ na przebieg i poziom przystosowania społecznego dziecka niepełnosprawnego, jakie powinna zapewniać szkoła, ma status społeczno kulturowy środowiska rodzinnego, dostępność specjalistycznych usług i świadczeń z jakich może korzystać dziecko i jego rodzina. Do tego dochodzą jeszcze takie komponenty jak: system wartości charakteryzujący bliższe i dalsze środowisko, gotowość do świadczenia fachowej pomocy dziecku i jego rodzinie, przez powołane do tego instytucje, ośrodki, organizacje. I wreszcie istotnym jest docenianie przez administracje państwową tych priorytetów które pozwalają uwzględniać w tej grupie dzieci zapewnianie wczesnej, fachowej opieki, oraz wspomaganie rozwoju w pierwszych miesiącach i latach życia.
Languagepl polski
File
zdrowa-szkola.jpg of 14-09-2015
947.83 KB
zdrowa-szko-a-isbn.jpg of 14-09-2015
540.47 KB
Score (nominal)4
Citation count*
Additional fields
Dorobek Naukowy - Preview URLhttp://dn.swps.edu.pl/Podglad.aspx?WpisID=6297
Dorobek Naukowy - Approve URLhttp://dn.swps.edu.pl/Biuro/ZatwierdzanieWpisu.aspx?WpisID=6297
Cite
Share Share

Get link to the record


* presented citation count is obtained through Internet information analysis and it is close to the number calculated by the Publish or Perish system.
Back
Confirmation
Are you sure?