IMPLEMENTING BLOGS FOR TEACHING ACADEMIC WRITING SKILLS IN MULTICULTURAL GROUPS: ENGLISH M.A. STUDIES COURSE AT THE UNIVERSITY OF SOCIAL SCIENCES AND HUMANITIES (SWPS) – A CASE STUDY

Agnieszka Gadomska

n/a
Author Agnieszka Gadomska (Wydział Nauk Humanistycznych i Społecznych)
Agnieszka Gadomska,,
- Wydział Nauk Humanistycznych i Społecznych
Book Smyrnova-Trybulska Eugenia (eds.), Kommers Piet, Smyrnova-Trybulska Eugenia, Morze Nataliia, Noskova Tatiana, Yakovleva Olga, Pavlova Tatiana, Drlik Martin, Malach Josef, Delgado Sixto Cubo, Pinto Paulo, Lssa Tomayess , Lssa Theodora, Korobochka Oleksandr, Sorokina Liudmila, Romaniukha Maryna, Yalova Kateryna, Zavgorodnii Valreii, Mykola Nakaznyi, Kuzmenko Nataliya, Ducourtioux Sebastien, Veselovska Olga, Milena Janáková, Wieczorek- Tomaszewska Małgorzata, Sperka Roman, Gu Linska Hanna, Yurii Tryus, Kachala Tamara, Półjanowicz Wiesław, Magdalena Roszak, Barbara Kołodziejczak, Bręborowicz Andrzej, Jolanta Szulc, Beseda Jan, Machat Zbynek, Machat Michaela, Spivak Svitlana, Półtorak Ewa, Widła Halina, Krajka Jarosław, Ślósarz Anna, Marczak Mariusz, Mrochen Izabela, Gadomska Agnieszka, Małgorzata Bartoszewicz, Natalia Morze, Kuzminska Olena, Klubal Libor, Kateřina Kostolányová, Kraśko Grzegorz, Rafalska Maryna, Zuziak Wojciech Jan, Agnieszka Wierzbicka, Goltz-Wasiucionek Dominika, Hruby Miroslav, Prudencia Gutiérrez-esteban, Peart Mark-Thomas, Barbara Kołodziejczak, Magdalena Roszak, Anna Ren-kurc, Wojciech Kowalewski, Brębowicz Andrzej, Irena Pulak, Jolanta Krzyżewska, Adamski Adam, Adamska Adriana: E-learning and Intercultural Competence Development in Different Countries , 2014, Uniwersytet Śląski - Wydział Etnologii i Nauk o Edukacji w Cieszynie, ISBN 978-83-60071-76-2, 484 p.
Languageen angielski
E-learning-2014-okladka.pdf of 14-09-2015
1.66 MB
-00-Table-of-contents-Introduction-popr-RK-v3-1.pdf of 14-09-2015