Osobowość partnerów i wywieranie wpływu a zadowolenie ze związku

Krystyna Doroszewicz

Artykuł prezentuje analizę współzależności: osobowości partnerów, wywierania wpływu i satysfakcji ze związku. Na podstawie wyników trzech badań testowane są dwa modele zależności między powyższymi zmiennymi: model intra - i interpersonalny. Wykazano szczególną rolę neurotyczności kobiet zarówno w związku z satysfakcją z relacji jak i w wywieraniu wpływu społecznego.
Author Krystyna Doroszewicz (Wydział Psychologii)
Krystyna Doroszewicz,,
- Wydział Psychologii
Book Doliński Dariusz, Mandal Eugenia (eds.): Wpływ społeczny w sytuacjach codziennych i niecodziennych, 2015, Wydawnictwo Naukowe PWN S.A., ISBN 978-83-01-18294-6, 375 p.
1str i spis treści _wpływ.pdf / No licence information (file archived - login or check accessibility on faculty)
Keywords in Polishliskie związki, osobowość, wpływ społeczny, zadowolenie z relacji
Wpływ_Społeczny_artykuł_str66-98.pdf 324.39 KB
Additional file