Osoba fizyczna jako pracodawca

Monika Lewandowicz-Machnikowska

W opracowaniu przedstawiono rozważania na temat sytuacji prawnej osób fizycznych zatrudniających pracowników. Szczególną uwagę zwrócono na pracodawców zatrudniających pracowników w celu zaspokojenia swoich osobistych potrzeb i pracy w gospodarstwie domowym. Konieczność ograniczenia stosowania niektórych przepisów kodeksu pracy w przypadku takich pracodawców jest uzasadniona szczególnymi okolicznościami faktycznymi, w których wykonywane jest to zatrudnienie, oraz potrzebą ograniczenia nielegalnego zatrudnienia.
Author Monika Lewandowicz-Machnikowska (Filia we Wrocławiu / Wydział Prawa i Komunikacji Społecznej)
Monika Lewandowicz-Machnikowska,,
- Wydział Prawa i Komunikacji Społecznej
Journal seriesPrzegląd Prawa i Administracji, ISSN 0137-1134, (B 9 pkt)