Odpowiedzialność karna kierownika zespołu operacyjnego w przypadku pozostawienia ciała obcego w polu zabiegu

Andrzej Malicki , Anna Malicka-Ochtera

Niniejszy artykuł przedstawia problematykę odpowiedzialności karnej kierownika zespołu operacyjnego w przypadku przeprowadzenia zabiegu kończącego się pozostawieniem ciała obcego w polu zabiegu. Stanowisko, w myśl którego zawsze lekarz kierujący zespołem przeprowadzającym zabieg chirurgiczny będzie ponosił odpowiedzialność za pozostawienie w polu operacyjnym ciała obcego może i powinno spotykać się ze słuszną krytyką. Autorzy wskazują na kwestię granic odpowiedzialności lekarza kierującego zabiegiem w stosunku do błędów popełnianych przez innych członków zespołu.
Author Andrzej Malicki
Andrzej Malicki,,
, Anna Malicka-Ochtera (Filia we Wrocławiu / Wydział Prawa i Komunikacji Społecznej)
Anna Malicka-Ochtera,,