Uzasadnienie i propozycja projektu przepisów karnych mających na celu zwalczanie obrotu tak zwanymi dopalaczami przez jednostki samorządu terytorialnego

Piotr Jóźwiak

In view of the very serious social problem of designer drugs, which is growing with every passing day, we must take resolute and effective action as quickly as possible. The proposals and justification of legal solutions that help territorial self-government to fight designer drugs were depicted in the article.
Author Piotr Jóźwiak (Wydział Zamiejscowy w Poznaniu)
Piotr Jóźwiak,,
- Wydział Zamiejscowy w Poznaniu
Journal seriesActa Iuris Stetinensis (Roczniki Prawnicze), ISSN 2083-4373, [0867-5805], (B 7 pkt)
Issue year2018
Keywords in Polishsamorząd terytorialny, dopalacze, nowelizacja, wykroczenie
Keywords in Englishterritorial self-government, designer drugs, amending, petty offence
Abstract in PolishWobec bardzo poważnego i nasilającego się z każdym dniem społecznego problemu dopalaczy konieczne jest jak najszybsze podjęcie zdecydowanych i skutecznych działań. W artykule przedstawiono propozycje i uzasadnienie rozwiązań prawnych ułatwiających samorządom terytorialnym walkę z dopalaczami.
DOIDOI:10.18276/ais.2018.22-02
URL https://wnus.edu.pl/ais/pl/issue/893/article/14810/