Zespół nakładania wariantu wzrokowego choroby Alzheimera i zespołu korowo-podstawnego – opis przypadku

Klaudia Jeżowska , Anna Pokryszko-Dragan , Sławomir Budrewicz , Anna Zimny , Izabela Winkel , Agnieszka Żelwetro , Paweł Tyfel , Piotr Jurczyk , Ryszard Podemski

Zespół nakładania chorób neurozwyrodnieniowych to współwystępowanie objawów klinicznych lub zmian histopatologicznych typowych dla różnych schorzeń z tej grupy u jednego chorego. Złożony obraz kliniczny zespołów nakładania może stwarzać trudności diagnostyczne i lecznicze. Autorzy przedstawiają przypadek 64-letniej chorej z rozpoznaniem zaniku korowego tylnego (wariant wzrokowy choroby Alzheimera), do którego po kilku latach dołączyły się objawy zespołu korowo-podstawnego.
Author Klaudia Jeżowska
Klaudia Jeżowska,,
, Anna Pokryszko-Dragan
Anna Pokryszko-Dragan,,