Genisys is Skynet – przemyślenia o współczesnym projektowaniu

Mariusz Wszołek

This article is about current practice of design and its social consequences. The focal point of this article is the idea of sustainable development and sustainable design. Very important part of the text is also the relationship between general concepts of design, communication and society.
Author Mariusz Wszołek (USSH) - Uniwersytet Wrocławski
Mariusz Wszołek,,
- SWPS University of Social Sciences and Humanities
Book Wszołek Mariusz (eds.): Teorie komunikacji i mediów 10. Konstruowanie komunikacji i mediów 2, Projektowanie komunikacji, 2017, Wydawnictwo Libron, ISBN 978-83-65705-43-3, 354 p.
Keywords in Polish: zrównoważony rozwój, design, teoria projektowania, projektowanie komunikacji, zrównoważone projektowanie komunikacji
Keywords in Englishsustainable development, design, theory of design, communication design, sustainable design
Abstract in PolishPrzedmiotem niniejszego artykułu jest próba wyłonienia obrazu współczesnej praktyki projektowej wraz z jego systemowymi konsekwencjami. Punktem węzłowym pracy jest próba oceny dokonań projektowych w świetle zrównoważonego rozwoju i koncepcji zrównoważonego projektowania. Istotnym elementem jest również omówienie paradygmatycznej zależności designu – komunikacji – społeczeństwa.
Not used for evaluationyes