Genisys is Skynet – przemyślenia o współczesnym projektowaniu

Mariusz Wszołek

This article is about current practice of design and its social consequences. The focal point of this article is the idea of sustainable development and sustainable design. Very important part of the text is also the relationship between general concepts of design, communication and society.
Autor Mariusz Wszołek () - Uniwersytet Wrocławski
Mariusz Wszołek
- SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny
Paginacja85-99
Objętość publikacji w arkuszach wydawniczych0.7
Książka Wszołek Mariusz (red.): Teorie komunikacji i mediów 10. Konstruowanie komunikacji i mediów 2, Projektowanie komunikacji, 2017, Wydawnictwo Libron, ISBN 978-83-65705-43-3, 354 s.
Słowa kluczowe w języku polskim: zrównoważony rozwój, design, teoria projektowania, projektowanie komunikacji, zrównoważone projektowanie komunikacji
Słowa kluczowe w języku angielskimsustainable development, design, theory of design, communication design, sustainable design
Streszczenie w języku polskimPrzedmiotem niniejszego artykułu jest próba wyłonienia obrazu współczesnej praktyki projektowej wraz z jego systemowymi konsekwencjami. Punktem węzłowym pracy jest próba oceny dokonań projektowych w świetle zrównoważonego rozwoju i koncepcji zrównoważonego projektowania. Istotnym elementem jest również omówienie paradygmatycznej zależności designu – komunikacji – społeczeństwa.
Językpl polski
Pomijane przy ocenie parametrycznejtak
Punktacja (całkowita)0
Liczba cytowań*