Kolejna zmiana w designie

Mariusz Wszołek

Abstract

In this article I try to describe the idea of change by design. The overarching idea of the text refers to a fundamental change in the role of the designer and design. While designing is primarily about offering change scenarios, the role of the designer changes towards the moderator and animator of this change
Autor Mariusz Wszołek (Filia we Wrocławiu / Wydział Prawa i Komunikacji Społecznej)
Mariusz Wszołek
- Wydział Prawa i Komunikacji Społecznej
Inne wersje tytułuAnother change by design
Paginacja7-22
Objętość publikacji w arkuszach wydawniczych0.75
Książka Grech Michał, Siemes Annette, Wszołek Mariusz (red.): Projektowanie komunikacji vol. 2, 2019, AT Wydawnictwo, Wydawnictwo LIBRON – Filip Lohner, ISBN 978-83-66269-23-1, [978-83-66445-08-6], 328 s.
Projektowanie_str.red.pdf / Brak informacji o licencji (plik zarchiwizowany - zaloguj się albo sprawdź dostępność na wydziale)
projektowanie_spis.pdf / Brak informacji o licencji (plik zarchiwizowany - zaloguj się albo sprawdź dostępność na wydziale)
oswiadczenie_projektowanie.pdf / Brak informacji o licencji (plik zarchiwizowany - zaloguj się albo sprawdź dostępność na wydziale)
Słowa kluczowe w języku polskimdesign, projektowanie, zmiana przez design, projektowanie komunikacji
Słowa kluczowe w języku angielskimdesign, change by design, communication design
Streszczenie w języku polskimW artykule rysuję ogólną perspektywę zmiany paradygmatu w projektowaniu — artykuł jest częścią książki, w której zajmuję się alternatywnymi doktrynami projektowania. Nadrzędna idea tekstu odnosi się do zasadniczej zmiany roli projektanta i projektowania. O ile projektowanie to przede wszystkim oferowanie scenariuszy zmiany, o tyle rola projektanta zmienia się w stronę moderatora i animatora tej zmiany
Językpl polski
Plik
kolejna_tekst.pdf 13.61 MB
oswiadczenie_wszolek.pdf 555.9 KB
Punktacja (całkowita)20
Żródło punktacjipublisherList
Liczba cytowań*
Cytuj
Udostępnij Udostępnij

Pobierz odnośnik do tego rekordu


* Podana liczba cytowań wynika z analizy informacji dostępnych w Internecie i jest zbliżona do wartości obliczanej przy pomocy systemu Publish or Perish.
Powrót
Potwierdzenie
Czy jesteś pewien?