Legalność zabudowy w postępowaniu w przedmiocie ustalenia warunków zabudowy

Paweł Daniel

Celem artykułu jest rozważenie, czy przepisy ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu prze- strzennym dają jasną odpowiedź co do sposobu postępowania w przypadku stwierdzenie samo- woli budowlanej w ramach postępowania w przedmiocie warunków zabudowy. Podjęta analiza doprowadziła do wniosku, że obowiązkiem organów prowadzących postępowanie w przedmiocie wydania decyzji o warunkach zabudowy jest ustalenie, czy na terenie analizowanym lub też na działce będącej przedmiotem wniosku o wydanie decyzji o warunkach zabudowy znajduje się zabudowa zrealizowana w ramach samowoli budowlanej. Obowiązek powyższy aktualizuje się w przypadku powzięcia jakichkolwiek wątpliwości, czy istniejąca zabudowa jest zabudową legalną.
Author Paweł Daniel (Wydział Zamiejscowy w Poznaniu)
Paweł Daniel,,
- Wydział Zamiejscowy w Poznaniu
Journal seriesSamorząd Terytorialny, ISSN 0867-4973, (20 pkt)