Problem of "Western" approach to the "East". A need for more careful listening and better understanding

Igor Lyubashenko

n/a
Autor Igor Lyubashenko (Wydział Nauk Humanistycznych i Społecznych)
Igor Lyubashenko
- Wydział Nauk Humanistycznych i Społecznych
Paginacja75-79
Objętość publikacji w arkuszach wydawniczych0.5
Książka Moskalewicz Marcin, Przybylski Wojciech (red.): Understanding Central Europe, BASEES/Routledge Series on Russian and East European Studies, 2018, Routledge, ISBN 978-0-415-79159-5, [978-1-315-15773-3], 585 s.
Języken angielski
Plik
I. Lyubashenko Problem of Western approach to the East R.pdf 4.33 MB
I. Lyubashenko Problem of Western approach to the East oświadczenie.pdf 391.22 KB