Psychologia społeczna

Bogdan Wojciszke

Abstract

            Książka przedstawia aktualny stan psychologii społecznej ze szczególnym uwzględnieniem polskich realiów i dorobku rodzimych autorów. Obejmuje wszystkie klasyczne zagadnienia składające się na tę dyscyplinę, czyli potoczna wiedza o świecie społecznym, spostrzeganie ludzi i samego siebie, postawy i ich zmiana, sympatia i miłość, pomaganie innym, agresja i konflikt, funkcjonowanie grup społecznych. Obejmuje też zagadnienia nowsze, które od niedawna są przedmiotem intensywnych badań psychologów, jak motywy i przekonania społeczne, władza, szczęście, czy moralność. Odrębny rozdział przedstawia stereotypy i faktyczne różnice płci.

Autor przyjął, że Czytelnika tej książki bardziej interesują ludzie i ich postępowanie, niż wewnętrzne problemy zajmującej się nimi nauki. Dlatego unika rozważań definicyjnych i historycznych, a także szczegółów metodologicznych, choć w każdym rozdziale znajduje się ramka „Jak to się robi” dokładniej przedstawiająca modelowe badanie z danej dziedziny. W każdym rozdziale znajduje się także ramka zawierająca odpowiedź na jakieś często stawiane pytanie (Czy człowiek jest z natury egoistą? Jak pieniądze zmieniają ludzi? Czy oglądanie modelek szkodzi? Dlaczego ludzie oglądają telewizję?). Pisany jasnym językiem tekst skupia się na prawidłowościach rządzących ludzką psychiką i postępowaniem. Pokazuje, w jak fascynujący sposób psychologia społeczna odpowiada na pytanie, kim jest człowiek i na czym polega jego społeczna natura.

Book typeMonograph
Author Bogdan Wojciszke (Wydział Zamiejscowy w Sopocie)
Bogdan Wojciszke,,
- Wydział Zamiejscowy w Sopocie
Publisher name (outside publisher list) WYDAWNICTWO NAUKOWE SCHOLAR
Publishing place (Publisher address)Warszawa
Issue year2011
Publication size in sheets0
Languagepl polski
File
Psychologia-spo-eczna.pdf of 14-09-2015
271.59 KB
Score (nominal)20
Citation count*
Additional fields
Dorobek Naukowy - Preview URLhttp://dn.swps.edu.pl/Podglad.aspx?WpisID=6090
Dorobek Naukowy - Approve URLhttp://dn.swps.edu.pl/Biuro/ZatwierdzanieWpisu.aspx?WpisID=6090
Cite
Share Share

Get link to the record


* presented citation count is obtained through Internet information analysis and it is close to the number calculated by the Publish or Perish system.
Back
Confirmation
Are you sure?